Kuidas nahktooteid hooldada?

Õige hooldus tagab nahast toote pika eluea! Nahk on "hingav" materjal, seepärast hoia nahka kuivana ja taga õhu juurdepääs (ära hoia nahast tooteid kilekotis).

Kuidas nahktooteid hooldada?
Ennistatud vana mapp aastast 1930 ...

Päikesevalguses võib naha värv muutuda, seepärast ära aseta nahast tooteid kunagi akna vahetusse lähedusse. Tavaliselt värvimata nahk "päevitub" tumedamaks, värvitud nahk pleegib heledamaks. Nahast tooted on vihma suhtes vastuvõtlikud, seetõttu impregneeri või küllasta alati nahast tooteid enne kasutuselevõttu värvitu nahahooldusvahendiga. Korda protseduuri kindlate ajavahemike tagant. Kui nahk saab märjaks, siis ära kuivata seda küttekeha lähedal ega päikese käes! Kuivata toatemperatuuril ventileeritavas ruumis.

 
Hooldusvahendite toime:
Puhastusvahendid - eemaldavad vana hooldusvahendi ja mustuse
Küllastusvahendid - toidavad nahka ja muudavad selle vastupidavaks
Katmisvahendid - tekitavad materjalile pindmise kaitsekihi
Pehmendusvahendid - muudavad naha pehmeks
Värvi tasandavad vahendid - parandavad kulunud pindade värvi
Värvumist takistavad vahendid - katavad värvitud pinnad kaitsekihiga


Sileda naha (pindvärvitud-, rasva- ,aniliinnahk) puhastamiseks kasuta nahapuhastusvahendeid (nt. BELLE nahaseep). Liigniiske lapiga ei ole soovitav puhastada kuna vesi muudab naha kõvaks ja rabedaks. Järeltöötluseks sobib kreem, naharasv või vaha. Kanna hooldusvahendid nahale ühtlaselt, hõõru pehme lapiga.

Enne nahale küllastus- ja kaitsevahendite kasutamist tuleb toode kindlasti puhastada, muidu mustus "lukustub" nahka!


Lambanahast toodete hooldus seisneb põhiliselt kerges saputamises ja vajadusel ka harjamises ( nt. mõne lemmikloomadele mõeldud harjaga). Eriti hea on karvapoolt puhastada talvel värskel lumel! Lambanaha karvapoolt võib töödelda ka lanoliiniga. Lanoliin on looduslik aine, mis katab lambavilla karvu ja linnu (eriti veelinnu) sulgi, kaitstes neid niiskuse eest. Nahakojas oleme pesnud lambanahku glütseriini sisaldava nahaseebiga BELLE. Lambanahka kuivatades peab seda tihti venitama ja mudima, et nahk "kokku" ei kuivaks ning  jäigaks ei jääks.

Pööratud nahast tootele (seemis, veluur) tuleks esmalt pihustada niiskuskaitsevahendit (WOLY "Wet Blocker" vm.). See kaitseb niiskuse ning mustuse imendumise eest. Seejärel harjata kergelt veluuriharjaga.
Väikeseid plekke saab pööratud nahalt eemaldada spetsiaalse käsnaga. Kodustest vahenditest võite kasutada ka värvitut kustutuskummi (väikesed defektid).
Väga määrdunud toode vajab eripuhastust töökojas.

 

Meilt, Nahakojast, saate osta häid ja järeleproovitud hooldus- ning puhastusvahendeid erinevatele nahatüüpidele.

 Küsimuste puhul võtke meiega ühendust!

Nahakoja tutvustus
Alustasime nahktoodete tööstusliku disainimise ja tootmisega juba 1990 aastal ja oleme sellest ajast peale pühendunud naturaalsele nahale.

 

Toodete tellimisest
Tootekataloogi kaudu saab tooteid tellida. Peale tellimisvormi meile saatmist väljastame arve, mille laekumisel postitame tellitud tooted.

Kontaktandmed
Manlund OÜ, reg.nr. 10116034 Sassiküla tee 24,
Niitvälja küla,
Lääne-Harju vald,
Harju maakond, 76624 Eesti.
Kontakttelefon (+372) 503 6351

Kodulehe valmistamine aara.ee

[VAR:zara]
www.nahakoda.ee © 2020 Manlund OÜ » Helista ja küsi toodete kohta lisaks 503 6351